Úvod Služby Reference Realizované projekty Kontakty Nabídka knih

Otevřená inovace

Otevřená inovace - Henry Chesbrough – 980,- Kč s DPH

ISBN 978-80-260-6631-6

Stručný obsah knihy:

Ve své přelomové knize Otevřená inovace demonstruje Henry Chesbrough skutečnost, kdy užitečné poznatky a znalosti již nejsou soustředěny pouze v několika velkých organizacích, a manažeři tak musí přijmout nový „otevřený“ model inovace. Model otevřené inovace popsaný Chesbroughem, ukazuje nezbytnost jak volného toku myšlenek ven z organizace s cílem nalézt lepší podmínky pro jejich zpeněžení, tak i jejich toku dovnitř do organizace jako nové nabídky nebo nového podnikatelského modelu. Nalezení správné rovnováhy a zavedení vhodných mechanismů je pro tuto situaci životně důležité. Kniha popisuje postupy a procesy jak pracovat s modelem otevřené inovace.

Model otevřené inovace snižuje jak chybu zastavení potenciálně úspěšné inovace, tak i podpory inovace, která neuspěje, a posouvá nás blíže ke světu, kde ochranné pohyby a mechanismus zachování tváře už dále nevedou k tomu, že potenciálně velké inovace se odloží do šuplíku. Inovace jsou příliš důležité na to, aby bylo ponecháno rozhodování firemním politikům nebo zastaralým předpokladům. Buďme ostražití vůči staré, konzervativní, ale stále silné moudrosti, která je vždy připravena vytáhnout z minulosti příklady, svědčící o tom, že každá konkrétní inovace je ztřeštěnost. Místo toho se angažujme do životně důležité práce inovovat inovaci. Otevřená inovace je aktuální, pečlivě promyšlené a dobře popsané úsilí směřující k tomuto cíli.

 

Zpět na nabídku knih

© 2023 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   AC Innovation » Kontakty » Nabídka knih » Otevřená inovaceKontakty:

AC Innovation s.r.o.
Poděbradská 206/57
198 00 Praha 9 - Hloubětín