Úvod Služby Reference Realizované projekty Kontakty Nabídka knih

Ekonomika

Praktický průvodce ekonomikou aneb My se trhu nebojíme!

Registrační číslo GP: CZ.1.07/1.1.34/02.0039

 

Realizovaný projekt byl podpořen v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost konkrétně v oblasti podpory 1.1 – Zvyšování kvality ve vzdělávání.

 

Místo realizace: Ústecký kraj

Projekt je zaměřen na žáky středních škol (SŠ) v Ústeckém kraji (ÚK), kteří se v rámci své výuky učí ekonomii a ekonomiku a také na pracovníky škol v ÚK, kteří tyto předměty na SŠ vyučují.

Máme ověřeno, že po vstupu na trh práce žáci nevědí, jak principy ekonomiky fungují v praxi, jaké nové trendy se zde objevují, jaké dopady má ekonomika na každodenní život, jaké je její běžné využití v podniku a co to vůbec znamená být ekonomem.

Cílem tohoto projektu je tedy přiblížit žákům SŠ fungování ekonomiky v praktickém využití na názorných příkladech, což budou moci využít ve svém dalším studijním, ovšem také profesním a běžném životě. Pouze pokud teorie nebude odtržena od její praktické využitelnosti, může být správně pochopena a následně aplikována v dalších podobných případech, které na žáky v životě čekají.

Toho chceme dosáhnout zejména tvorbou vzdělávacích materiálů, tzn. sborníku praktických příkladů a pracovních sešitů, a také vytvořením simulační hry.

 

Období realizace projektu: 1. 11. 2012 – 31. 10. 2014

 

Hlavní aktivity projektu:

  • Zpracování sborníku praktických příkladů a pracovních sešitů
  • Semináře pro učitele a besedy pro žáky
  • Vytvoření simulační hry
  • Pilotní odzkoušení vytvořených vzdělávacích materiálů a jejich finalizace

 

email projektu: info@acinnovation.cz

webové stránky projektu: www.pruvodce-ekonomikou.cz

 

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky

© 2023 Insion

Mapa stránek Vytiskni tuto stránku Poslat odkaz na tuto stránku   AC Innovation » Realizované projekty » EkonomikaKontakty:

AC Innovation s.r.o.
Poděbradská 206/57
198 00 Praha 9 - Hloubětín